KONST / Ramar / Ram 10291010
nr 1029 1010
Ram
förgylld, nyrokoko, ramens innermått: 27x20
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 april 2016
kl 18:24:39
100 kr
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Tilgman Keramik